Hobi Olarak İthal Mavi Ladin Yetiştiriciliği

Klasik tarım faaliyetleri küçük bahçelerde ekonomik değildir. 100 dönüm veya üzerinde yapıldığında ekonomik olan klasik tarımı küçük bahçelerde uygulamak mümkün değildir. Yaş meyve yetiştiriciliği de klasik tarım kadar olmasa da belli arazi büyüklükleri istemektedir. Küçük bahçelerde yine ekonomik değildir.

Bahçe sahipleri ve küçük arazisi olan sizler İNCİ Fidanlığı‘ndan temin edeceğiniz 5 yaşında Aşılı Mavi Ladinleri bahçenizde büyütebilirsiniz. Böylece bahçenizin küçük bir bölümünde dahi diğer üretimlerle karşılaştırılamayacak derecede yüksek gelir elde edebilirsiniz.

5 yaşında 50-60 cm boyundaki Aşılı Mavi Ladinlerimizden (İthal Mavi Ladinler) alıp bahçenizin bir köşesinde büyüterek 5 yıl sonra bu fidanları satabilirsiniz. 1 m2 alanda 1 adet fidanı 200-250 cm ye kadar büyütebilirsiniz. Böyle bir girişimde İnci Fidanlığı size gerekli teknik desteği verecektir.

Büyütülmüş fidanların fiyatları tüplü fidanların en az 10-15 katıdır. Örneğin bahçenizin köşesindeki 250 m²‘de büyüteceğiniz 250 adet Aşılı Mavi Ladin (İthal Mavi Ladin) fidanı size önemli bir gelir sağlayacaktır.

100,00 TL * 250 fidan

25.000 TL
  • 5 YAŞINDA AŞILI FİDANLARIN SATIN ALINMASI

4 TL * 500 sepet

2.000 TL
  • SEPETLERİN SATIN ALINMASI

TOPLAM MASRAF

27.000 TL
  • TOPLAM MASRAF

Yapacağınız diğer iş bahçenizi sularken bu fidanları da sulamaktan ibarettir. 200-250 cm olanların bugünkü fiyatları ise yaklaşık 1.500-2.000 TL arasındadır. 250 adet fidanı tanesini 1.500 TL den satarak 375.000 TL gelir elde edebilirsiniz.

Bu üretim; emekli, memur, işçi, ev hanımı, küçük büyük bahçesi veya arazisi olan hatta şehirde oturup memleketinde, köyünde arazisi olan herkesin yapabileceği bir üretimdir.

İnci Fidanlığı’nın Ankara’nın iklim şartlarında yetiştirdiği aşılı fidanlar, 6 lt lik kare saksılardadır. Saksıların yüksekliği 25 cm, üst kenarlar ise 18 cm dir. Bu hacim, fidanlarımızın kullanıcılar açısından başarının garantisi olmaktadır.

UYARI:

Küçük Aşılı Mavi Ladin fidanı temininde yanlışlıklar yaşanmaktadır. Piyasada uygunsuz koşullarda yurtdışından getirilen, Türkiye şartlarına uyum sağlamamış, çok küçük kaplardaki aşılı mavi ladinler Türkiye’de başarısız olmaktadır. Teşebbüs sahiplerinin bu konuya dikkat etmeleri kendi menfaatleri gereğidir.