GARANTİ VE İADE KOŞULLARI

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

Ürünler kargoya verildikten sonra kargo ve İnci Arıcılık ve Peyzaj Ürünleri Üretim Tic. Ltd. Şti. yetkilileri tarafından iletişim ve teslimat için verdiğiniz ad, soyad, adres ve telefon bilgilerinizden tarafınıza ulaşılamadığı durumunda bitkinin kuruması gibi vb. sorunlardan İnci Arıcılık ve Peyzaj Ürünleri Üretim Tic. Ltd. Şti. sorumlu değildir.

Gönderdiğimiz ürünlerin fidan ve canlı bir bitki olduğunu dikkate almanızı isteriz. İade ile ilgili işlem yapmak istediğinizde bu detayı önemsemenizi rica ederiz.

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ürün ile ilgili problemi İnci Arıcılık ve Peyzaj Ürünleri Üretim Tic. Ltd. Şti. yetkilisini telefon ile ivedi olarak arayarak karşılıklı mutabık kalma şartıyla 2 gün içerisinde İnci Arıcılık ve Peyzaj Ürünleri Üretim Tic. Ltd. Şti. nin düzenlemiş olduğu faturayı ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz. Fidanın sağlığı açısından 2 gün içerisinde iade edilmeyen ürünler kabul edilmeyecektir.

İade için İnci Arıcılık ve Peyzaj Ürünleri Üretim Tic. Ltd. Şti. yetkilisi ile görüşülmeden kargoya iade edilen siparişler İnci Arıcılık ve Peyzaj Ürünleri Üretim Tic. Ltd. Şti. yetkilileri tarafından teslim alınmaz ve iade işlemi gerçekleştirilemez. 

*İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dâhil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

 

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

  • İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
  • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da sitemizden doldurduğunuz bildirim formunuzla birlikte ARAS KARGO ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.
  • İade onaylandığında sistemimizdeki geri ödemeniz 7 iş günü içerisinde yapılır.